Woensdag 30 augustus 2023
Marktplein -Oudenburg - België
CC Ipso Facto (VIP)
Sinds 2019 strijden de beste U23 Beloften-renners tegen elkaar in een regelmatigheidscriterium met een reeks wedstrijden in België en Nederland. Met de oprichting van de U23 Road Series bieden de Belgische en Nederlandse wielerbonden de U23-renners van beide landen een reeks van tien wedstrijden van maximaal 170 kilometer afstand aan, kalendermatig én geografisch evenwichtig verdeeld.
Vijf wedstrijden worden afgewerkt op Belgisch grondgebied, vijf keer gaat het peloton aan de slag in Nederland.
Het peloton – maximaal 150 renners groot – wordt gevormd door 25 ploegen met maximaal 6 en minimaal 4 renners. Door het opzetten van dit project willen Belgian Cycling en de Nederlandse KNWU hun U23-categorie opwaarderen met een volledig seizoen van gezamenlijke wedstrijden op niveau in Nederland en België.
Sinds 2023 is de Memorial Danny Jonckheere toegetreden tot de U23 Road Series.
Meer info: https://www.belgiancycling.be/disciplines/weg/competities/u23-road-series/
26/02/23 – Brussel-Opwijk (Bel) website
25/03/23 – Wim Hendriks Trofee (Ned) website
05-06/05/23 – Internationaal Beloftenweekend Terneuzen/Philippine (Ned) website
18/05/23 – Regiobank Kersenronde Mierlo (Ned) website
28/05/23 – Omloop Het Nieuwsblad (Bel) website
01/07/23 – GP Color Code Bassenge (Bel) facebook
09/07/23 – Omloop van de Zeven Heuvelen (Ned) website
30/07/23 – Hel van Voerendaal (Ned) website
30/08/23 – Memorial Danny Jonckheere-Oudenburg (Bel)
09/09/23 – Angreau-Honelles (Bel)
Info / Deelnemers / uitslagen per wedstrijd: https://results.belgiancycling.be/competities/?id=20230006
Belgische selectie:
Circus-RE UZ-Technord
Basso Team Flanders
EFC - L&R - Van Mossel
Lotto Dstny Development Team
Materiel Velo.com
Mini Discar CT
Bingoal WB Development Team
RB Zelfbouw
Soudal Quick Step Development Team
Urbano Vulsteke CT
VDM-Trawodo CT
Selectie Cycling Vlaanderen
Nederlandse selectie:
Metec – Solarwatt
JEGG-DJR academy
Allinq Continental CT/ Ijsselstreek
Team DSM / Dutch Food Valley CT
ABLOC CT / Regio Team NH
VolkerWessels CT / TWC de Kempen
WV West Frisia / Wielercombinatie Friesland
NWVG / De Peddelaars / Houttec CT / De Kannibaal
Sensa-kanjers voor kanjers CT / Tempo Hoppenbrouwers
Jan van Arckel / Westland Wil Vooruit / Swabo
Merida Adelaar CT/ Development Team Midden / UWTC de Volharding
Groot Amsterdam / Willebrord Wil Vooruit / DRC de Mol